Гідроізоляція підлоги. Яку вибрати та як правильно використовувати?

Гідроізоляція підлоги. Яку вибрати та як правильно використовувати?

Правильно обрана гідроізоляція служитиме вам довгі роки. Надійне мембранне покриття необхідне для того, щоб зберегти ваші будматеріали та саму будівлю від руйнувань, які з часом можуть з’явитися від впливу вологи.

Перш ніж розібратися із правильним використанням, необхідно врахувати методологію вибору матеріалу. Зазвичай гідроізоляція підлоги здійснюється за допомогою паст або сухих сумішей, а в іншому вибір залежить від умов використання:

  • житлове/нежитлове приміщення;
  • матеріали основи підлогового покриття;
  • стан підлоги;
  • терміни виконання робіт.

Смолоподібна обмазувальна гідроізоляція найчастіше використовується у підвальних приміщеннях великих майданчиків. Так як даний продукт має стійкий різкий запах, рекомендується використовувати його для нежитлових типів приміщень.

Також обмазувальна гідроізоляція підлоги на основі бітуму потребує додаткових сумішей для кращої адгезії.

Цементна обмазувальна гідроізоляція застосовується для всіх типів підлог, крім дерев’яних, цей вид гідроізоляції вимагатиме додаткового часу на монтаж.

Мастики на основі полімерів добре себе зарекомендували як міцний, еластичний, що не виділяє токсинів, тепло- та гідроізоляційний матеріал. Даний вид продуктів швидкосохнучий і вогнетривкий.

Зі звичайних доступних матеріалів можна розглядати ПВХ-мембрану, руберойд і плівку з поліетилену.

Довговічна гідроізоляція вже давно не міф, рідкі суміші з бітуму, цементу з полімерами, рідкого скла гарантують не лише еластичність, екологічність, високу ізоляцію до тепло- та гідровпливу, але й безшовність, високий рівень адгезії до більшості матеріалів, швидкість робіт.

Рідка гума (у склад входить бітум) має додатково такі особливості як застигання протягом 10 хвилин, а утворена мембранна поверхня настільки еластична, що піддається розтягуванню і не схильна до тріщин.

Якщо вам потрібно гарне зчеплення з поверхнею зі швами та щілинами краще використовувати рідке скло, найчастіше ця гідроізоляція підлоги застосовується мешканцями квартир.

Рідка гідроізоляція на основі полімерів підходить для бетонних основ.

Як можна спостерігати, кожне гідроізоляційне покриття має свої унікальні властивості, часто їх застосування залежить від типу поверхні, на котрій будуть застосовуватись роботи. Також при виборі матеріалу варто звертати увагу на методи його нанесення, можна зустріти аналоги, які легко наноситимуться пензликом.