Що краще — утеплення фундаменту зовні чи зсередини?

Що краще - утеплення фундаменту зовні чи зсередини?

Перед багатьма людьми, які тільки-но починають будувати свій будинок і водночас хочуть повністю вдатися у всі нюанси будівництва, постає питання про те, який спосіб утеплення фундаменту кращий. Як відомо, способів всього два, це утеплення основи будинку зовні, або проведення робіт із теплоізоляції зсередини.

Утеплення фундаменту зовні будівлі

На думку деяких фахівців, методика проведення теплоізоляційних робіт зовні може бути більш ефективною, ніж такий варіант, як утеплення фундаменту з середини будинку. Розглянемо основні переваги зовнішнього утеплення:

  • теплоізоляційний матеріал, розташований зовні фундаменту, не дозволяє йому промерзнути;
  • точка роси зміщується у бік вулиці;
  • утеплювач захищає основу будинку від несприятливих впливів навколишнього середовища та відповідно запобігає передчасному руйнуванню;
  • деякі види утеплювачів здатні додатково укріпити фундамент;
  • існують технології облаштування теплоізоляції, які дозволяють захистити від промерзання навіть ґрунт у радіусі пів метра навколо фундаменту.

Теплоізоляція з середини: переваги внутрішнього утеплення

Якщо провести утеплення з середини, температурний режим приміщення зміниться. Теплоізоляція вплине на мікроклімат підвалу, зникне вогкість. Якщо організувати паралельно з теплоізоляцією ще й гідроізоляцію, збільшиться захист від проникнення в підвальне приміщення ґрунтових вод, це дуже важливий момент, тому що жодним іншим способом застрахувати себе від цього неможливо. Поряд з позитивними моментами при утепленні фундаменту з середини буде втрачена можливість застрахуватися від деяких негативних моментів:

  • промерзання бетону та ґрунту навколо нього;
  • попадання вологи та руйнування основи (тут потрібна додаткова гідроізоляція);
  • зміщення точки роси у внутрішній бік

Розглянувши плюси та мінуси цих видів утеплення, залишається лише один правильний висновок: для досягнення найкращих результатів необхідно робити ізоляцію і ззовні, і зсередини.

Процес проведення внутрішньої ізоляції фундаменту в будинку без підвального приміщення за допомогою листового утеплювача має ті ж переваги, що й зовнішнє утеплення фундаменту ізоляційними матеріалами. 

І одним із практичних та зручних матеріалів для різних видів теплоізоляції будинку є Термалін – інноваційний моноліт пористої структури, виготовлений зі спіненого портландцементу з додаванням природного вапна. Він не тільки екологічний, але й доступний за ціною, практичний, негорючий та довговічний. Термалін чудово підходить для внутрішнього та зовнішнього утеплення фундаменту – він дозволяє оцінити всі переваги такої дії.