У Празі завершили будівництво грандіозного комплексу Masaryčka за проєктом Захи Хадід

Masaryčka Praha

У Празі завершили зведення комплексу Masaryčka, який спроєктувала студія Zaha Hadid Architects. Цей проєкт став одним з останніх, до якого архітекторка долучилась особисто перед своєю смертю.

Комплекс звели на закинутій території поруч з центральним вокзалом.

Masaryčka Praha

Комплекс, зведений на закинутій території поруч з центральним вокзалом, складається з двох офісних будівель, на перших двох поверхах яких розташовані комерційні площі – ресторани, кафе та магазини. Обидві будівлі мають девʼять поверхів, а їх загальна площа – 28 тис. м2.

Penta, компанія, яка займалась будівництвом комплексу, вважає, що Masaryčka зробила місцевість важливим транспортним хабом Праги, а також місцем зустрічі, яке містяни не просто минатимуть під час прогулянки, а й проводитимуть тут час. Комплекс також обʼєднав для пішоходів райони Флоренц та Жижков.


Фасад комплексу, вартістю приблизно 21 мільйони євро, має золотий колір, а на даху будівель знаходиться цілий парк з алеями та площами. Masaryčka має велику систему зберігання води, яку використовують для зрошення зелені на дахах і терасах, а також дерев поруч із комплексом.

Комплекс збудований за найвищим стандартом енергоефективності – LEED Platinum. Ця сертифікація оцінює вплив на навколишнє середовище, споживання води та енергії, матеріали, що використовують при будівництві, а також якість середовища в приміщенні.

Masaryčka Praha

Вестибюль будівель виконаний за спеціальним проєктом Захи Хадід і в ньому немає жодного прямого кута. Він зроблений з різних матеріалів, а сидіння та стеля нагадують камінчики.

hmarochos.kiev.ua