Результати першого року роботи УЕБ у напрямку реалізації електроенергії

Результати першого року роботи УЕБ у напрямку реалізації електроенергії

Ринок торгів електроенергією було відкрито в 2019 році. Наразі пройшов рік і ми маємо розповісти, чого змогли досягти організатори закупівельТБ Українська енергетична біржа.

Основні досягнення

Неможливо одразу виділити, що ринок перейшов на нову систему. Від корумпованої та повністю закритої, до прозорої та доступної кожному. Це неоцінимий крок вперед не тільки у боротьбі з корупцією, а й у поліпшенні економічної ситуації в країні. Безумовно, ще є багато проблем, оскільки система молода, але УЕБ націлені на подолання усіх перешкод та формування ідеального ринку відповідно до Європейських стандартів.

На даний момент було зроблено лише декілька кроків у майбутнє. Попереду багато роботи, оскільки необхідно стимулювати розвиток конкуренції. На цей час, за електроенергію бореться близько 260 компаній, але це лише початок. Українська енергетична біржа змогла визначити розрахунок ціни, про що відразу об’явила на ресурсі. Переглянути цю інформацію можливо на офіційному сайті УЕБ www.ueex.com.ua.

Через те, що було впроваджено систему прозорих торгів електроенергією, активний розвиток отримав напрям трейдерства. Це також суттєве досягнення, якого змогла досягти команда Української енергетичної біржи.

Українська біржа допомагає в ціноутворенні і при цьому кожен клієнт або окрема компанія можуть вільно здійснювати закупівлі. Тому майданчик є лідируючою серед інших бірж, які займаються продаже ресурсів.

Торгова біржа допомагає клієнтам і великим компаніям здійснювати закупівлі і реалізувати ресурси. Тому кожен клієнт зможе в вільному режимі в електронному вигляді здійснювати торгівлю.

Динаміка розвитку участі у торгах приватних компаній

С початку процесу було дуже мало приватних компаній, які брали участь у торгах. Це було викликано не тільки новизною процедури, а і встановленням певних заборон. Але наразі, жодних заборон зі сторони держави немає, а приватні компанії дедалі більше приймають активну участь у торгах.

Серед близько трьох сотень компаній, які беруть участь у електронних торгах електроенергією, близько 60% це складають виключно приватні компанії. Таких відсоток активності свідчить про значне зростання популярності та необхідності даного напрямку для них.

В цілому, прогрес впровадження електронних торгів дуже значний, але потребує постійного доопрацювання та налаштування. Але команда УЕБ не прагне досягти всього за один день, в перспективі стоїть побудова надійного та ефективного ринку енергоресурсами в Україні.