Міленіали, позбавлені права власності на житло, відчувають тиск

Millennials

Розглядаєм чинники, що стоять за поточною житловою кризою.

Цього місяця щоденний подкаст ABC «Почніть тут» досліджує, як бурхливий ринок нерухомості перевертає багато американських громад. У першій частині серії «За ціною» ми розглянемо, як це вплинуло на основну американську мрію: купівлю житла.


За останні пару місяців Ділан Роуз зробив кілька цікавих новин.

Роуз нещодавно вийшла заміж. Він переїхав у Бікон, штат Нью-Йорк, за межами Нью-Йорка, заради роботи своєї дружини. Вони отримують загальний дохід у 200 000 доларів.

Але коли справа дійшла до його мрії про покупку їхнього першого будинку, 29-річний хлопець розповів телеканалу ABC News «Почніть звідси», раптово зрозумівши: вони були перецінені.

«Такий розрив між орендою та подальшим володінням навіть не великим будинком, а просто початковим будинком, для нас це навіть неможливо», — сказала Роуз. «Не зараз або, можливо, не найближчим часом».

Ситуація Роуз не є незвичайною. Експерти кажуть, що потенційні покупці житла у віці тисячоліття вперше зіткнулися з серйозною кризою, викликаною штормом зростання цін на житло, процентних ставок і жорсткішою конкуренцією з боку кількох поколінь покупців.

За даними Freddie Mac, спонсорованого урядом агентства, яке надає фінансування для іпотечних кредитів невеликим банкам і кредиторам, у США зараз не вистачає приблизно 3,8 мільйона одиниць житла, як для продажу, так і для оренди.

Бріджит Кларо, агент з нерухомості в окрузі Кук, штат Іллінойс, розповіла «Почніть тут», що ще до пандемії не вистачало житла, і що COVID-19 ще більше змінив наш спосіб життя.


«Багатьом людям більше не потрібно було їздити на роботу, тож, можливо, їм не потрібно було бути поруч із роботою, але тепер раптом їм потрібен домашній офіс», — сказала вона. «Це також спричинило величезний сплеск потреб у житлі».

За словами Кларо, за останні кілька років спостерігалася шалена конкуренція за подібні будинки, що призвело до воєн торгів і стрімкого зростання цін.

«Я бачу, як продавці отримують ціни, про які вони навіть не уявляли», — сказала вона.

По всій країні деякі громади повідомляють про кризу доступності, коли мешканцям знижують ціни як на оренду, так і на покупку.

На вершині цього ідеального шторму є той факт, що, на думку експертів, потенційні покупці тисячоліть конкурують зі старшими поколіннями. Згідно з даними Національної асоціації ріелторів, цього року середній вік покупця житла становив 49 років.

Два десятиліття тому було 39.


Боб Вуд, професор фінансів з Університету Південної Алабами, сказав «Почніть тут», що він планує зменшити площу свого будинку з чотирма спальнями до будинку з двома спальнями, і його, ймовірно, вважають кращим учасником торгів із його побудованим -до фінансів.

«Щодо молодих людей, особливо тих, хто починає будівництво, вони, напевно, не мають великого кредиту», — сказав він. «Потім вони шукають будинок і сподіваються заплатити 300 000 доларів, а повертаються — 500 000 доларів, а ставки вищі за виплати, вдвічі більше, ніж вони очікували.

Але навіть маючи цю перевагу, літні потенційні покупці, які шукають новий будинок, також стикаються з перешкодами, кажуть експерти.


Додатковим фактором, який ще більше підвищив ціни, на думку експертів, є той факт, що багато власників будинків, які прагнуть «піднятися» зі своїх початкових будинків, стикаються з тими ж труднощами та змушені залишатися на місці.

За даними Claro, власники будинків, які десять років тому купили свій «початковий будинок» за іпотекою під низькі відсотки з нижчими відсотковими ставками, тепер стикаються з проблемою пошуку нового житла зі ставками, які підскочили на цілих 5%.

Багато з цих покупців, які вважали себе високомобільними, усвідомлюють, що «будинок, який ми вважали нашим початковим будинком… є нашим домом назавжди», – сказала вона.

Роуз сказав, що відчуває це розчарування. Хоча він і його дружина вважають, що їм пощастило, кожен добре заробляє на життя, він сказав, що відсутність успадкованого багатства фактично відсторонила їх від володіння будинком.

«Інколи в соціальних мережах ми бачимо когось, хто щойно купив будинок, і ви думаєте: «Ну, як їм це вдається, і що ми робимо не так?», — сказав він. «Тож я думаю, що ви отримуєте такий синдром самозванця: «Що я роблю не так?»

Даніель Хейл, головний економіст Realtor.com, сказала «Start Here», що вона не безнадійна щодо ситуації.

Хоча вона попередила, що процентні ставки найближчим часом не впадуть, вона все ж сказала, що буде створено більше запасів, а вартість оренди залишатиметься стабільною.

«Ти купуєш зараз? Багато в чому це залежатиме від вашої особистої ситуації», — сказала Хейл.


Гейл додав, що якщо хтось планує залишитися вдома на деякий час, можливо, дійсно має сенс зробити рішучий крок і купити, тому що навіть якщо хтось платить більше відсотків, він накопичує капітал і, можливо, зможе рефінансувати пізніше.


abcnews.go.com