Сучасний фермерський будинок — це сьогоднішній особняк McMansion

Modern Farmhous

Проїдьте будь-яким американським передмістям, і, швидше за все, ви побачите сучасний фермерський будинок у його природному середовищі існування. Стиль важко не помітити: вертикальний сайдинг з білої дошки та рейок, великі вікна з чорними рамами та фронтони. Крита веранда з гойдалками або, можливо, кріслами Адірондак. Жерстяний дах. Ну і звичайно, номери будинків шрифтом без засічок.

  • Любите це чи ненавидите, але сучасний фермерський будинок є тисячолітньою відповіддю на McMansion, яка сталася зародком бебі-буму.

Цей постаграрний вигляд є визначальним стилем нинішньої епохи — домінуючий ремонт, нове будівництво та підрозділи в громадах, які не пов’язані з сільським господарством, з інтер’єрами з відкритими планами поверхів, широкими дощатими підлогами, великою кількістю плитки та кухнями з раковини та плаваючі полиці з переробленої деревини. Навіть багатоквартирні будинки отримують сучасне оформлення фермерських будинків, потрапляючи в категорію барндомініум, оскільки вони охоплюють вертикальний сайдинг, фронтони та жерстяні дахи, надаючи народний кивок житловим комплексам.

Америка — нація, яка пишається домом. «Ми вже давно використовуємо наші будинки не лише для того, щоб виразити себе, але й для того, щоб виразити більші течії в суспільстві», — сказав Томас Меллінз, історик архітектури.

У травні дизайнер шпалер Hovia оголосив сучасний фермерський будинок найпопулярнішим стилем дизайну інтер’єру в країні. Цю думку підтримали архітектори, дизайнери та будівельники будинків, які стверджують, що регулярно надсилають запити від клієнтів, які прагнуть чистого вигляду з нейтральною палітрою кольорів, яка справляється відчувати себе традиційним і сучасним.

«Коли справа доходить до справи, це дуже класичні матеріали», — сказала Ліанн Форд, дизайнер інтер’єрів, яка вела два шоу HGTV разом зі своїм братом і відома своєю пристрастю до білого на білому. «Ганок, дошка і рейки, гойдалки — все це прекрасні речі, які витримали випробування часом і досі вражають. Вони проживуть довге і щасливе життя і залишаться красивими через 5, 10 або 20 років».

Поєднайте всі ці елементи разом, і ви отримаєте естетику, яка, здавалося б, всюди, оскільки будинки всіх мастей — дворівневе ранчо, чотири квадрати, бунгало ремісників — зазвичай отримують сучасний вигляд фермерського будинку.


У 2020 році, коли Лорен і Джеффрі Сакс вирішили покинути Манхеттен у передмістя, вони висадилися в сучасному фермерському будинку площею 4500 квадратних футів на зеленій вулиці колоніального відродження у Вероні, штат Нью-Джерсі. У своєму попередньому житті цей будинок був скромна накидка з двома спальнями з кедровою черепицею та чорними віконницями. Але попередні власники знесли будинок, залишивши лише одну стіну, і заново винайшли його як архетип сучасного дизайну фермерського будинку.

«Я точно знала, чого хочу», — сказала 48-річна Соня Сан, попередня власниця, яка керувала дворічним ремонтом, черпаючи ідеї з пошукових запитів Google і дизайнерських журналів. «Мені хотілося чогось, що гармоніюватиме з околицями».

Але на той час, коли роботи були виконані і будинок став придатним для проживання, її діти «з’єдналися» з містом, де вони жили під час реконструкції, тож вони залишилися в окрузі Морріс, у колоніальному будинку ремісників із шістьма спальнями. Якби вона колись оновлювала будинок, то надала б йому сучасного фермерського вигляду.

«Однозначно Studio McGee, 100 відсотків», — сказала вона, маючи на увазі популярну дизайнерську студію. «Я люблю її та Джоанну Гейнс, крихітко».

Ефект Гейнса

Сучасний фермерський будинок, сучасний стиль, який побіжно нагадує традиційний фермерський будинок, уперше увійшов до американського лексикону десять років тому під час сенсації HGTV «Fixer Upper», яка вивела ведучих, Чіпа та Джоанну Гейнс, на національну сцену та переконала власникам будинків прикрашати свої стіни величезними годинниками та текстовим мистецтвом, що проголошує банальне — Сім’я! Їжа! Кава!

Подружжя Гейнсів перетворило Вако, штат Техас, на дивовижне місце для дизайну, оскільки старі фермерські будинки міста були перетворені в сучасну епоху, насичені шпалери з квітами були зняті, щоб відкрити незайманий шипплап, скромний будівельний матеріал, який знову став головною визначною пам’яткою.