Асфальт, що самостійно очищається від льоду та снігу

Поки у світі шукаються нові засоби та можливості будівництва та ремонту доріг, в Ізраїлі вже на повну силу розробляють високотехнологічні дорожні покриття, які позбавлять людей необхідності очищати їх від снігу та льоду. Компанія SAN Hitech запропонувала технологію «розумного асфальту».

Суть розробки ізраїльських учених у тому, що під шаром асфальту розміщують металеву сітку, яку можна, за необхідності, нагрівати. Температурні датчики, системи відслідковують зміни у навколишньому середовищі та при похолоданні дають команду на включення підігріву дороги.

Система, яку назвали Snowless, абсолютно автономна і, крім ремонту та нечастого обслуговування, зовсім не потребує втручання людини. Технологія SAN Hitech може використовуватись не тільки з новим дорожнім покриттям. Інженери придумали спосіб оснастити сіткою, що гріє, і старі дороги, не руйнуючи їх. Для цього елементи сітки укладаються у спеціальні прорізи у старому асфальті.

Система не боїться лютих морозів — вона розрахована на експлуатацію при негативних температурах до -50 градусів Цельсія. Навіть при найекстремальніших холодах, сітка, розташована під дорожнім покриттям, здатна розтопити крижану кірку максимум за 15 хвилин.

«Розумний асфальт» від компанії SAN Hitech — це не проєкт і не експериментальна модель. Така дорога вже експлуатується у Канаді.

Очікується, що розробка SAN Hitech почне масово використовуватися вже в 2023 році. Спочатку підігрів отримають паркування великих торгових центрів, потім на черзі дороги аеропортів і лише після цього Snowless почнуть укладати на шосе та проїжджій частині вулиць.