Зима на носі: поговоримо про біокаміни

Нині існує безліч сучасних камінів, які можна ставити у закритих приміщеннях. Але сьогодні розглянемо біокамін, у якому горить справжній «живий» вогонь!

Паливо для біокаміну

Будь-який камін потребує сировини для горіння полум’я та створення тепла. У біокаміні таким джерелом тепла є біопаливо — біоетанол — етаноловий спирт, отриманий з перероблених рослин.

Етанол є чудовою альтернативою традиційному паливу. Біопаливо — джерело, що легко заповнюється, оскільки воно виходить з переробки рослин з високим вмістом крохмаль, наприклад, з кукурудзи. Етанол при згорянні розпадається на H2O та CO2, роблячи його використання безпечним для людей, домашніх тварин та навколишнього середовища.

Слід зазначити, що під час горіння біоетанол виробляє реалістичне «живе» полум’я і вимагає додаткових робіт чи обслуговування.
При горінні біопаливо відсутні сажа та запах гару, що дуже важливо для людей із захворюваннями дихання. Також відсутні іскри, що летять, або попіл.

Як біокаміни працюють

Працює біоетанольний камін досить легко. Каміни на біоетанолі мають контейнер, в який заливається паливо. Кількість етанолу, що заливається в біокамін може змінюватись в залежності від моделі та розміру каміна. Але зазвичай мінімальний обсяг палива становить близько ¼ від ємності пальника, а максимальне значення, що рекомендується, доходить до ¾ від об’єму контейнера.

Біопаливо поставляється в рідкому вигляді: зазвичай у пляшках по 1,5 літра або пластикових каністрах по 5 літрів, які продаються в багатьох магазинах товарів для дому або легко знайти в інтернеті.
Випадково пролиту рідину для біокамінів легко видаляють серветкою або ганчіркою. Переконавшись, що немає розлитого палива, можна запалити камін або довгою сірником або довгою камінною запальничкою.

Деякі біокаміни мають регулювання полум’я, а деякі ні. У більшості випадків біопальник має полум’ягасник або засувку, завдяки якій можна регулювати висоту полум’я, а також повністю припинити роботу біокаміну.

Час горіння може досить сильно змінюватись в залежності від розміру лінії вогню та наявності абсорбуючого наповнювача, яке може вбирати біопаливо, допомагаючи зменшити витрату біоетанолу. Деякі каміни поставляються з більш ніж одним пальником, тому можна використовувати один або кілька пальників.

Варіанти розміщення біокаміну

Оскільки етаноловий камін не вимагає підключення газу чи електрики, він практично не обмежений у розміщенні.
Існують настінні, настільні моделі, що вбудовуються біокаміни або варіант для підлоги, максимально близько схожий на традиційний камін.

Оскільки вентиляція або димар не потрібні, біокамін можна розмістити практично в будь-якій кімнаті (але варто враховувати рекомендації щодо мінімальної площі приміщення для великих моделей). Багато біокаміни також можуть бути використані як усередині приміщення, так і зовні на відкритому повітрі.