Як вибрати робочі черевики?

Спецвзуття — незамінна річ для професійного будівельника, монтажника або домашнього майстра. Використовувати її можна під час роботи в майстерні, гаражі, квартирі, на присадибній ділянці та навіть на городі або на клумбі.

Коштують хороші робочі черевики не дорожчі, ніж звичайні, тому обзавестися однією парою не так вже й накладно. При правильному догляді вона прослужить кілька років і окупиться.

Вибирати черевики для роботи набагато складніше, ніж повсякденні. Правда, зосередитися доведеться не на дизайні, оскільки він мало впливає на комфорт носіння. У центрі уваги – інші характеристики.

Розмір

Спеціальне взуття має ідеально сидіти на нозі. Добре, якщо вона взагалі не відчуватиметься. Для цього важливо правильно підібрати розмір: не великий та не маленький.

Призначення

За призначенням виділяють дві категорії спеціальних захищених черевиків: зимові та демісезонні. Перші призначені для експлуатації у холодний період, навіть за мінусової температури. Влітку і навесні їх носити не можна, тому що нога потітиме через посилену теплоізоляцію. Другі більш універсальні та придатні для використання у будь-яку пору року.

Захист

Найпростіші моделі черевиків захищені лише від механічних пошкоджень та промокання.

Для отримання доступу до максимально широких можливостей експлуатації варто віддавати перевагу взуття із захистом:

  • від ударів, стискань, вібрацій;
  • високої та низької температури;
  • перепадів вологості;
  • струму;
  • токсичних речовин та комах.

Матеріал виготовлення

Зазвичай черевики роблять із шкіри, нубука чи гуми. Шкіряні моделі добре поглинають удари, легко очищаються від забруднень, стійкі до жиру, вологи, продуктів переробки нафти. Черевики з нубуку привабливого зовнішнього вигляду, з гарною повітропроникністю та водостійкістю. Гумове спецвзуття доступне за ціною, легке, з високими захисними властивостями.

Підошва

Від підошви залежить, наскільки довго прослужать робочі черевики і чи зручно ходитиме в них. Звідси вимоги до її якості та експлуатаційних характеристик.

Підошва повинна відповідати таким критеріям, як:

  • Міцне зчеплення із верхом.
  • Розвинений рельєф для запобігання ковзанню.
  • Міцність. Підошва, яку легко нарізати чи зламати, для робочих черевиків не підходить.
  • Анатомічна форма устілки.

Щодо ціни, на черевиках краще не економити. Занадто дешева модель може натирати або парити. При цьому необов’язково купувати найдорожчу пару, цілком підійде із середнього цінового сегменту.