Будинки для бездомних, надруковані на 3D-принтері

У Техасі (США) збудовано село, для розміщення безпритульних. Фірма Icon вже надрукувала за допомогою 3D-технології 6 будинків.

Від освоєння космосу до робототехніки та медицини — 3D-друк має величезний потенціал у різних галузях, але те, де вона починає реально впливати – це створення недорогого житла.

Свіжий приклад – проект житла для бездомних у Техасі, який розпочався із нового стильного welcome-центру, який був надрукований на 3D-принтері лише за один день.

Будівельна компанія Icon займається виготовленням будинків у технології 3D-друку з 2018 року з моменту дебюту свого першого прототипу в Техасі. Вона вже розгорнула діяльність у Латинській Америці, де будує перший у світі квартал будинків за допомогою 3D-друку.

Фірма використовує 3D-принтер Vulcan II для виробництва базових конструкцій простих будинків, а люди додають останні штрихи – такі як вікна, двері та покрівля. Таким чином будівництво виходить значно дешевшим і ефективнішим. Виготовлення першого прототипу будинку зайняло 48 годин, яке вартість склала 10 000 доларів США.

Квартал недорогих будинків, які компанія будує в Латинській Америці, призначений для сімей, що живуть менш ніж на 200 доларів на місяць, і, як очікується, стане перевіркою концепції рішення щодо доступного житла у всьому світі.