Шпалери лінкрусту в інтер’єрі

Ось уже понад сто років одним із найвишуканіших матеріалів для декорування приміщень залишаються шпалери та стінові панелі Лінкруст або Лінкруста (Lincrusta).

Лінкруст — це будівельний матеріал, призначений для оздоблення стін. Вперше він був придуманий у Великій Британії Фредеріком Волтоном. Склад цього матеріалу був досить простим і не хитрим, а саме: тирсу, лляне масло, звичайний віск. Цей будівельний матеріал мав здатність утримувати форму, яка була потрібна рельєфу.

Зараз для виготовлення шпалер лінкрусту практично не використовують натуральні компоненти, а беруть тільки синтетичні смоли і в деяких випадках додають у них деревне або коркове борошно, пластифікатор і пігмент.

Є виробники, які створюють цей матеріал тільки з натуральних матеріалів, але такий лінкруст відрізняється ціною. Даний матеріал може замінити всім знайому та звичну ліпнину, на рельєф це не вплине.

Шпалери лінкрусту широко поширені по всій земній кулі. Вони використовуються для обробки стін у громадських місцях (музеях, галереях) та у житлових будинках. Його дуже люблять дизайнери, адже він податливий і дуже гарний.

Продається лінкруст практично у всіх будівельних магазинах у рулонному вигляді по 20 метрів. Ширина його може бути різною як 0,5 метра, так і 0,9 метра. Все залежить від потреби споживача.

Матеріал у рулонах йде стандартного кольору, виробники його не фарбують. Це роблять будівельники після того, як матеріал встановлять і добре просушать на стінах.