Ер-Ріяд доклав усіх зусиль у своїй заявці на проведення Всесвітньої виставки Експо-2030

el-riyadh

Ер-Ріяд сподівається, що величезні інвестиції в його інфраструктуру — від громадського транспорту до бізнесу, освіти та мистецтва — підвищать його заявку на участь у Всесвітній виставці Експо-2030.


Ер-Ріяд – одна з найбільш швидкозростаючих столиць у світі та процвітаючий мегаполіс. Частина генерального плану Саудівської Аравії «Бачення до 2030 року» щодо її трансформації включає заявку, підтриману Королівською комісією, щодо проведення Всесвітньої виставки Експо-2030 у Ер-Ріяді з бюджетом 7,2 мільярда євро. Всесвітні виставки — це глобальні події, метою яких є пошук рішень для викликів людству та створення динамічного простору для активізації змін.


Ібрагім бін Мохаммед Аль-Султан, державний міністр, член Ради міністрів і виконуючий обов’язки генерального директора Королівської комісії Ер-Ріяда, каже, що Ер-Ріяд влаштує «безпрецедентне шоу».

«Ми розраховуємо, коли ми побудуємо цю виставку, що всі візьмуть участь», – сказав він Фокусу. «Усі люди братимуть участь, вони покажуть свою цінність, свої традиції та все, і поділяться цим з іншими».

Значний розвиток інфраструктури, освіти та мистецтва
Столиця Саудівської Аравії є домом для понад 7,5 мільйонів жителів, і понад 40% з них є експатами, які спостерігають великі зміни в інфраструктурі Королівства від бізнесу до мистецтва та освіти.

Downe House – це перша британська міжнародна школа для дівчат у Ер-Ріяді, яка зобов’язана мотивувати та надихати. Адель О’Доерті з Великої Британії є директором і розповіла Фокусу, що, незважаючи на те, що школа є дійсно міжнародною, потреба відзначати місцеву культуру є вкрай необхідною.

«Для наших сімей дуже важливо, незалежно від того, наскільки сильно вони хочуть, щоб Саудівська Аравія була частиною світової арени, щоб їхня культура була визнана і щоб арабська мова залишалася живою», — пояснила вона.

Мистецтво та культура Ер-Ріяда процвітає.

  • Ер-Ріядський сезон – одна з найбільших у світі зимових розважальних подій, що охоплює мистецтво, музику, театр, їжу та спорт.
  • Крім того, MDLBeast Soundstorm є найбільшим музичним фестивалем на Близькому Сході, який залучає понад 200 міжнародних і національних артистів.
  • Театральна постановка Ендрю Ллойда Веббера «Привид Опери», що відзначена нагородами, нещодавно відбулася в Ер-Ріяді на радість любителям театру. Джаспер Хоуп, радник Королівської комісії з питань міста Ер-Ріяд, є частиною команди, завдяки якій це стало можливим.

«Мені пощастило бути залученим на периферію з низкою виставок за останні 20-30 років, і кожного разу, коли ви бачите ці фантастичні події в містах. Я думаю, якщо Ер-Ріяд зможе організувати виставку в У 2030 році ми побачимо те саме», — сказав він.
«Ми побачимо багато-багато більше людей, які матимуть можливість приїхати та відвідати місто, і ми побачимо, що в результаті цього почне розвиватися багато-багато більше артистів і постановок, а також місцеве виробництво», – додав Джаспер.

Ділова екосистема Саудівської Аравії: «Все можна зробити тут і зараз»

Заявка на Ер-Ріяд Експо 2030 зосереджена на головній темі «Ера змін: разом для далекоглядного завтра», і вона включатиме один павільйон для кожної країни, яка бере участь у рамках зобов’язання «Одна нація, один павільйон».

Куточок спільних змін (C3) буде зоною, присвяченою стимулюванню інновацій і підтримці молоді підприємців наступного покоління.


Місцевий підприємець Мансур Аль-Сануні є головою та засновником Mansour Al Sanooni Group. Він вважає заслугою керівництва країни створення мережі підтримки екосистеми підприємницького бізнесу в Саудівській Аравії.

«Міжміністерська екосистема в Саудівській Аравії — це частина всього. Ви можете мати всі аспекти цього циклу, навіть знаходячи інвесторів, знаходячи потрібних партнерів, вступаючи в бізнес і вирішуючи проблеми. Усе можна зробити тут і зараз, – пояснив він.

Стійкість в основі пропозиції

Ініціатива Zero Carbon Saudi Expo 2030 займає центральне місце в заявці та амбітно спрямована на досягнення вуглецевої нейтральності та скорочення викидів вуглецю. Він також розвиває стійку транспортну інфраструктуру, просуває модель економіки циклічного циклу та підтримує енергоефективні будівлі.

Площа запланованої виставкової площадки сягатиме шість мільйонів квадратних метрів, і очікується, що її відвідуватимуть 40 мільйонів осіб. Він знаходитиметься за п’ять хвилин їзди від столичного аеропорту та буде з’єднаний новою системою міського метро.

  • Нова система метро Ер-Ріяда включатиме шість ліній довжиною майже 170 км, які з’єднуватимуть аеропорт із виставковим центром, містом і центром.

Безпрецедентними темпами будується низка нових екологічно чистих об’єктів, зокрема Спортивний бульвар – один із найбільших у світі проектів відродження міст, що охоплює понад 135 км через Ер-Ріяд. Цей лінійний парк забезпечить спортивні, культурні та розважальні враження.

  • Крім того, підтримує стійкий спосіб життя King SAlman Park, міська забудова в центрі міста, де 70% проекту займає зелена зона. Розробники парку вважають, що Expo 2030 Riyadh продемонструє можливості в екосистемі Саудівської Аравії.

«Якщо ми зможемо провести Всесвітню виставку тут у 2030 році, усі погляди будуть прикуті до Ер-Ріяду, і це буде чудова можливість представити цей ринок людям, які ще недостатньо про нього знають, але потім знайдуть чудове можливість увійти та приєднатися до нас», — пояснив Джордж Танасійевич, генеральний директор King Salman Park Foundation.


Країна-господар Всесвітньої виставки Expo 2030 буде обрана державами-членами BIE (Міжнародне бюро виставок) на 173-й Генеральній асамблеї 28 листопада 2023 року. Серед кандидатів Італія (для Риму), Республіка Корея (для Пусана) і Саудівська Аравія Аравія (для Ер-Ріяда).


EuroNews.com