Для Volvo будують новий центр з використанням методів сталого дерев’яного будівництва

Компанія Henning Larsen Architects продовжує з ентузіазмом використовувати методи сталого дерев’яного будівництва у новому центрі досвіду, розробленому для автовиробника Volvo. Будинок, що отримав назву World of Volvo, складатиметься з трьох структур, схожих на стовбури дерев, вбудованих у впорядковану ділянку.

World of Volvo розташовуватиметься в Гетеборгу, Швеція, і займатиме площу 22 000 кв. м. У ньому буде розміщена головна виставкова зона, присвячена історії Volvo Group та Volvo Cars, а також колекція класичних автомобілів, виставкові площі, бар, ресторан, конференц-центр та робочий простір.

Дерев’яні стволоподібні конструкції, які становитимуть основний корпус будівлі, будуть обрамлені вигнутим заскленим фасадом, що забезпечує максимальне денне освітлення всередині та забезпечує тісний зв’язок із упорядкованою ділянкою. Основна ідея полягає в тому, щоб зберегти шведську природу.

«Світ Volvo розроблений на основі шведської концепції Allemansrätten, яка позначає фундаментальне право всіх громадян на природу: право вільно пересуватися будь-якою землею (громадською чи приватною), виявляючи турботу про природу та інших», — пояснив архітектор Хеннінг Ларсен. «Цей принцип став не просто правом, а й центральною частиною шведської етики, якою живуть громадяни, підприємства та організації, включаючи Volvo».

Великий ландшафт, що оточує будівлю, переносить природу Швеції в центр Гетеборга, покриваючи місцевість ніжними квітами та місцевими рослинами, що цвітуть між скелястими виступами та звивистими стежками. І, як і в ландшафтах по всій країні, відвідувачам заохочується населяти ландшафт так, як їм подобається, пам’ятаючи про принцип Allemansrätten: не залишати слідів.

World of Volvo буде в основному збудований з використанням секцій з клеєного бруса, які будуть з’єднані разом металевими з’єднувачами, а також з крос-клеєного бруса (CLT) для створення плит перекриття.
Очікується, що World of Volvo буде завершено наприкінці 2023 року та відкриється для відвідувачів у 2024 році. Проект відповідає стандарту екологічного будівництва LEED Gold.