Як вибрати бензогенератор: типи та характеристики агрегатів

Бензиновий генератор – функціональне, високопродуктивне обладнання, яке відрізняється тривалим терміном служби. Купивши його, ви забудете про перебої в роботі електромережі та пов’язані з ними проблеми. Правильно підібраний бензогенератор стане справжньою знахідкою для дачника, власника заміського будинку, міні-готелю, невеликого магазину. Головне, щоб він був досить потужним, безпечним, зручним в обслуговуванні та експлуатації.

Основні види бензогенераторів

Бензинові генератори представлені на ринку в широкому асортименті. Якщо ви хочете купити один із них, вам потрібно знати, якими вони бувають, і за якими принципами класифікуються. Залежно від особливостей конструкції та принципу роботи, виділяють два види електрогенераторів: асинхронні та синхронні.

Асинхронні агрегати доступні за ціною та оптимально підходять для домашньої експлуатації. Вони добре переносять стабільні навантаження, відрізняються стійкістю до дії вологи, низьким рівнем шуму. Що ж до синхронних бензогенераторів, вони призначені для роботи з індуктивними приладами і знаходять застосування на виробництві.

Крім того, всі агрегати, представлені на ринку, поділяються на однофазні та трифазні. Пристрої першої категорії призначені для роботи в мережі на 220, пристрої другої категорії — на 380 В.

Характеристики бензинових генераторів

Визначившись із типом агрегату, який вам необхідний, оцініть його з погляду технічних характеристик. Найбільш важливими є:

Потужність. Щоб розрахувати, яка потужність вам підійде, складіть показники енергоспоживання всіх приладів, встановлених у будинку, та збільште це значення на 30%.

Термін безперервної роботи. Він повинен становити щонайменше 12 – 15 годин. Отже, агрегат повинен комплектуватись містким паливним баком.

Рівень шуму. Максимальне значення, при якому ви не відчуватимете дискомфорту, становить 74 дБ.

Вага та розміри агрегату. Ці параметри особливо важливі, якщо збираєтеся часто переносити генератор з місця на місце.

Крім того, важливо, щоб прилад мав захист від перенапруги та короткого замикання. Це гарантує його безпеку.

Додаткові функції бензогенераторів

На ринку представлені як стандартні, так і більш сучасні та дорогі моделі обладнання. Вони оснащуються додатковими опціями, серед яких: наявність пускового пристрою; функція стабілізації напруги; функція водяного охолодження.

Подумайте, які опції і характеристики повинен мати агрегат, якому ви віддасте перевагу, і тільки потім робіть вибір. Це дозволить вам уникнути невиправданих переплат та раціонально розпорядитися грошима.